Pojedziemy Sądeckim Rowerem Miejskim? Nowosądecki Budżet Obywatelski daje taką nadzieję…

Pojedziemy Sądeckim Rowerem Miejskim? Nowosądecki Budżet Obywatelski daje taką nadzieję…

„Sądecki Rower Miejski (SRM) – zintegrowany system udostępniania rowerów dla mieszkańców”  – to jeden z projektów pozytywnie zaopiniowanych przez urzędników zgłoszony ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza. Inicjatorzy proponują postawienie w różnych miejscach nowosądeckich osiedli stacji rowerowych. Całościowy szacunkowy koszt projektu to kwota 169 435 zł.

W skład systemu mają wejść stacje wypożyczania rowerów oraz aplikacja do pełnej obsługi systemu. Każda ze stacji wyposażona będzie w 12 stojaków z elektro-zamkami i 8-10 rowerów. Stacje rowerowe wraz z rowerami miałyby pojawić się w Rynku, przy Miasteczku Multimedialnym, w okolicy Galerii Trzy Korony i Galerii Sandecja, w pobliżu Miasteczka Galicyjskiego, przy Rondzie Solidarności, przy Państwowej Szkole Muzycznej w Zawadzie oraz w okolicy Dworca Kolejowego w Nowym Sączu.

Korzystanie z Sądeckiego Roweru Miejskiego zdaniem pomysłodawców, przyczyni się do ograniczenia spalin i promocji zdrowego stylu życia.

Szacunkowe koszty realizacji projektu to: zakup 16 rowerów (40 tys. zł); zakup dwóch stacji wraz z terminalem wyposażonych w elektrozamki (85 tys. zł) i wydatek na aplikację i stronę internetową  (20 tys. zł). Średni miesięczny koszt obsługi, serwisu, relokacji rowerów, od 1 marca do 30 listopada wyniesie według wnioskodawców 2715 zł razy 9 miesięcy.

– Ideą rowerów miejskich jest tworzenie nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych, które idealnie wpisują się w temat zapobiegania powiększaniu się ilości smogu w naszym mieście oraz panującej modzie na rozpowszechnianie zdrowego trybu życia. Zakładamy możliwość budowy dodatkowych stacji  – informują inicjatorzy.

Czy miejskie rowery zawitają do Nowego Sącza? Wszystko zależy od sądeczan. Początek głosowania już 30 września Potrwa ono do 7 października. 

Z pozostałymi projektami można zapoznać się TUTAJ

 

Fot. Ilustracyjne – pixabay

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama