Pojechały pociągi z Nowego Sącza przez Gorlice do Jasła!

W miniony weekend uruchomione zostało połączenie kolejowe z Nowego Sącza do Jasła. Na stacji w Gorlicach, przez którą przejechał pociąg zorganizowano na tę okoliczność piknik. Na razie pociągi na trasie Kraków – Jasło – Kraków oraz Nowy Sącz – Jasło – Nowy Sącz będą jeździły tylko w weekendy. 

Nowe połączenia kolejowe na Podkarpacie uruchomiono przede wszystkim z myślą o studentach oraz osobach, które w tygodniu uczą się lub pracują w Krakowie, a na weekend chcą wrócić do domu. Z kursów skorzystają zapewne także turyści odwiedzający stolicę Małopolski, Pogórze Karpackie i Beskid Niski.

– Uruchamiamy weekendowe połączenia do Jasła, o które od dawna starali się mieszkańcy południowo-wschodniej Małopolski, przede wszystkim Gorlic. Wierzę, że w przyszłości pociągi będą kursować po tej trasie także w tygodniu – mówi Leszek Zegzda, członek zarządu Województwa Małopolskiego.

To połączenie kolejowe jest efektem próśb, jakie jakie przez osiem lat kierowane były do władz samorządowych.

“Pociąg ten pozwoli przynajmniej częściowo zlikwidować białą plamę na mapie komunikacyjnej województwa, jaką jest powiat gorlicki. Mamy szczerą nadzieję, iż z biegiem czasu pociągów pojawi się na tej trasie więcej” – pisał do prezesa Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy.

W pikniku kolejowym zorganizowanym w Gorlicach z okazji uruchomienia połączenia Kraków – Jasło uczestniczyło około 500 osób. Do pociągu relacji Gorlice Zagórzany – Jasło – Gorlice Zagórzany wsiadło ok 400 podróżnych (w pociągu jest 250 miejsc siedzących).

Z Gorlic w kierunku Krakowa wyjechało 118 ludzi, a pociąg wjeżdżający do Krakowa miał na pokładzie już 320 osób.

Na placu przy dworcu uczestników pikniku powitali: Leszek Zegzda, Maria Kurowska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Paweł Kukla, Burmistrz Gorlic. Imprezę prowadził Mieczysław Czuma.

***

Rozkład jazdy pociągów Kraków – Jasło oraz Jasło – Nowy Sącz

Piątki:

  • Kraków Główny odjazd o 17:38 – Jasło przyjazd 20:59
  • Jasło odjazd 21:15 – Nowy Sącz przyjazd 23:04

Niedziele:

  • Nowy Sącz odjazd 14:15 – Jasło przyjazd 16:19
  • Jasło odjazd 16:30 – Kraków Główny przyjazd 20:05.

W związku z korektą rozkładu jazdy, od dnia 15 października tego roku godziny kursowania pociągów mogą ulec zmianie.

 

O kursach pociągów do Jasła pisaliśmy również: Gorlice – Kraków: po torach pojedzie Łukasiewicz?

Fot. Ilustracyjne – UMWM, Strona Reaktywacja pociągów Biecz – Gorlice – Kraków na Facebooku. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.