„Ludzie inteligentni” zainaugurowali XXI Jesienny Festiwal Teatralny

„Ludzie inteligentni” zainaugurowali XXI Jesienny Festiwal Teatralny

Zaczęło się ! Pierwszy spektakl Jesiennego Festiwalu Teatralnego za nami. XXI edycje imprezy rozpoczęli „Ludzie inteligentni” w reżyserii Olafa Lubaszenko. Widzowie jak zwykle dopisali.

Jesienny Festiwal Teatralny jest coroczną ucztą dla miłośników teatru, którą Miejski Ośrodek Kultury organizuje od 1997 roku. Do Nowego Sącza zjeżdżają na tę okoliczność nie tylko miłośnicy teatru, ale także najsłynniejsi polscy aktorzy.

Kolejna- XXI edycja festiwalu rozpoczęła się w po brzegi wypełnionej sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury z doborową szóstką aktorów. Publiczność zachwycali: Izabela Kuna, Renata Dancewicz, Magdalena Stużyńska, Rafał Królikowski, Bartłomiej Topa i Mariusz Witkowski.

„Ludzie inteligentni” czyli kto kocha ten błądzi, to spektakl opowiadający o perypetiach trzech par. Znają się od 15 lat, razem jeżdżą na wakacje i wspólnie spędzają czas. Żeńska część spotka się na wino i seriale, męska razem ogląda mecze i gra w pokera. Akcja rozpoczyna się w momencie, kiedy jedna z par podejmuje decyzję o rozstaniu. Ta sama sytuacja pokazana jest z kilku perspektyw. Co ciekawe, każdy z bohaterów postrzega tę samą sytuację  zupełnie inaczej. Spektakl jest bardzo dynamiczny, a gra świateł płynnie przenosi widza z jednej perspektywy w drugą. Doskonała muzyka Szymona Wysockiego i scenografia Justyny Woźnik sprawiają, że spektakl dobrze się ogląda. Kostiumy dla aktów zaprojektował Tomasz Jacyków.

Przybyłych gości powitał Janusz Michalik – kierownik działu artystycznego MOK oraz Krzysztof Witowski – rzecznik prasowy prezydenta miasta. Jak podkreślił Janusz Michalik, trema towarzyszy mu pomimo, iż jest to już XXI edycja tego festiwalu.

Przed nami jeszcze 3 tygodnie atrakcji: 15 spektakli, 2 koncerty i 9 rozmów kameralnych. Program można znaleźć tutaj.

A już dzisiaj o godz. 18. spektakl pt. „Mój Molier” Andrzeja Seweryna.

 

fot. Jerzy Cebula