Pojazdy dla OSP Ptaszkowa oficjalnie przekazane, choć służą od dwóch lat

Pojazdy dla OSP Ptaszkowa oficjalnie przekazane, choć służą od dwóch lat

Ptaszkowa - nowe pojazdy ratownicze

W ubiegłą sobotę (16 lipca) oficjalnie przekazano druhom z OSP Ptaszkowa nowy sprzęt ratowniczy. Uroczystości towarzyszyło też wręczenie licznych odznaczeń oraz ślubowanie na sztandar, złożone przez najmłodszych strażaków.

Nowe pojazdy – Toyota Hilux i quad – zostały poświęcone przez miejscowego proboszcza, ks. Józefa Kmaka. Klucze uroczyście wręczyli: poseł Edward Siarka, który jest prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, senator Wiktor Durlak, a także wójt gminy Grybów Jacek Migacz. Sprzęt służył w jednostce już od dwóch lat, jednak pandemia nie sprzyjała organizowaniu uroczystości.

Przekazanie pojazdów nie było jednak jedynym punktem sobotniego wydarzenia. Maria Hajduga, Stefan Rola i Piotr Chronowski otrzymali od wicestarosty nowosądeckiego Antoniego Koszyka Złote Jabłka Sądeckie. Srebrnymi Jabłkami odznaczono: Kazimierza Bagnickiego, Wojciecha Florka, Konstantego Rysiewicza, Daniela Skrzypca, Janusza Kmaka, Przemysława Michalika oraz Monikę Szubryt. Niektórzy druhowie i druhny otrzymali też Srebrne Medale za Zasługi dla Pożarnictwa Ziemi Sądeckiej, Odznaki Honorowe „zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Sądeckiej” oraz Odznaki Honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża.

Co więcej, 18 osób dołączyło do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na druhów pasował ich st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu, który jest też prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu.

fot. Paweł Szeliga


Czytaj też:

Sądecczyzna. Kilka niebezpiecznych zdarzeń jednego dnia

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.