Sądecczyzna. Kilka niebezpiecznych zdarzeń jednego dnia

Sądecczyzna. Kilka niebezpiecznych zdarzeń jednego dnia

Maciejowa - samochód wypadł z jezdni

Sobota (16 lipca) była pracowitym dniem dla służb. Na Sądecczyźnie doszło bowiem do kilku zdarzeń drogowych, w tym m.in. w Barcicach, Maciejowej i Żegiestowie.

Tuż przed godziną 5:00 do Barcic (gm. Stary Sącz) zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Barcice. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, samochód dostawczy Volkswagen Crafter leżał na jezdni na lewym boku i blokował przejazd w obu kierunkach.

Autem podróżował sam kierowca. Zajęła się nim załoga karetki pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

W międzyczasie strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe. Gdy policja zakończyła swoje działanie, samochód został postawiony na koła i zabezpieczony na poboczu. Przy użyciu sorbentu usunięto niewielki wyciek płynów na jezdni.

Służby interweniowały również w Maciejowej (gm. Łabowa). Tuż przed godziną 21:00 skierowano tam zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy-Zdroju i OSP Łabowa. W momencie przyjazdu strażaków na miejsce samochód Audi A4 leżał na dachu w rowie.

Pojazdem, który wypadł z drogi, podróżowało w sumie pięć osób. Dwie z nich zostały poszkodowane. Zaopiekowali się nimi ratownicy medyczni.

Strażacy przez pewien czas kierowali wahadłowo ruchem. Sprawdzili też, czy z uszkodzonego auta nie wyciekły płyny eksploatacyjne. Ich działania trwały ponad godzinę.

Z kolei w Żegiestowie (gm. Muszyna) po godzinie 19:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Stary Sącz. Zderzenie na skrzyżowaniu z drogą krajową

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.