Pogranicznicy na straży legalnego zatrudnienia

Trzech ukraińskich spawaczy zatrudnionych nielegalnie przez właściciela jednej z sądeckich firm właśnie straciło pracę. Kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Cudzoziemców Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wykazała, że obywatele Ukrainy nie posiadali umowy o pracę, zezwolenia na pracę ani też oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonania pracy.

Obywatele Ukrainy zostali zatrzymani, a następnie wydane zostały decyzje o zobowiązaniu ich do powrotu na podstawie ustawy o cudzoziemcach – mówi kpt. Dorota Kądziołka, rzecznik Komendanta KOSG w Nowym Sączu. – W tych decyzjach określono zakaz wjazdu do Polski na okres 12 miesięcy.

W sprawie przedsiębiorcy nielegalnie powierzającego pracę zostanie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Będzie to wniosek o ukaranie, za naruszenie  art. 120 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.