Pogranicznicy na straży legalnego zatrudnienia

Pogranicznicy na straży legalnego zatrudnienia

Trzech ukraińskich spawaczy zatrudnionych nielegalnie przez właściciela jednej z sądeckich firm właśnie straciło pracę. Kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Cudzoziemców Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wykazała, że obywatele Ukrainy nie posiadali umowy o pracę, zezwolenia na pracę ani też oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonania pracy.

Obywatele Ukrainy zostali zatrzymani, a następnie wydane zostały decyzje o zobowiązaniu ich do powrotu na podstawie ustawy o cudzoziemcach – mówi kpt. Dorota Kądziołka, rzecznik Komendanta KOSG w Nowym Sączu. – W tych decyzjach określono zakaz wjazdu do Polski na okres 12 miesięcy.

W sprawie przedsiębiorcy nielegalnie powierzającego pracę zostanie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Będzie to wniosek o ukaranie, za naruszenie  art. 120 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.