Jadwiga Marzec dla dzieci. Premiera książki „Puzzelkowe serce” [ZDJĘCIA]

Jadwiga Marzec dla dzieci. Premiera książki „Puzzelkowe serce” [ZDJĘCIA]

„Puzzelkowe serce” to książka dla dzieci napisana przez sądeczankę Jadwigę Marzec. W Pałacu Młodzieży zgromadziły się tłumy dzieciaków, młodzieży i dorosłych, które przybyły tutaj, aby wziąć udział w spotkaniu z autorką.

Po wydaniu pierwszej książki pt:”Niezwykły tydzień Frani” Jadwiga Marzec nabrała wiatru w żagle. Inspiracją są dla niej wnuki i wyjątkowi ludzie, których udaje się jej spotkać na swojej drodze. Tak było w przypadku książki „Marzenia nie liczą lat”, której bohaterką jest sądeczanka Grażyna Kulig. Tym razem inspiracją do napisania książki była mała Lenka, wnuczka autorki. Poprzez „Puzzelkowe serce” babcia Leny chce wytłumaczyć, co to znaczy kochać, mieć dobre serce i być dobrym człowiekiem…

Tymi książkami przede wszystkim chcę  w pewien sposób wynagrodzić wnukom to, że spędzamy razem mniej czasu, niż bym chciała. Niestety mieszkają daleko ode mnie – mówi Jadwiga Marzec.

Podczas spotkania autorskiego promującego książkę, dzieci z grupy teatralnej działającej przy Sądeckiej Bibliotece Publicznej odczytały najciekawsze fragmenty, a członkowie grupy baletowej Adagio oraz Studia Piosenki Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu swoimi występami uświetnili uroczystość. Wydarzenie było też okazją, aby specjalne egzemplarze książki otrzymali od autorki ilustratorzy, czyli dzieciaki z Małopolski.

Podobnie jak w poprzednich wydawnictwach, również w „Puzzelkowym sercu” nie brakło akcentów lokalnych, dzięki którym autorka promuje Nowy Sącz – miasto w którym żyje i tworzy.

 

 

Share on twitter
Share on facebook