Podrzecze. Zaczęła płonąć elewacja domu

Podrzecze. Zaczęła płonąć elewacja domu

pożar - Podrzecze

Strażackie zastępy interweniowały w Podrzeczu (gm. Podegrodzie), gdzie doszło do pożaru. Płonęły pojemniki ze śmieciami i fragment elewacji domu.

Sytuacja miała miejsce w środę 10 maja. Około godziny 10:30 do Podrzecza zostały zadysponowane zastępy z tamtejszej jednostki OSP oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu. Jeszcze przed przybyciem służb pożar próbowały gasić osoby postronne.

Strażacy podali jeden prąd wody na płonące pojemniki i elewację. Następnie sprawdzili miejsce pożaru i przylegające pomieszczenia przy pomocy kamery termowizyjnej. Usunęli fragment nadpalonej elewacji, a wraz z nim ocieplenie i podbitkę. Potem przelali wodą zarówno spalone śmieci, jak i elewację. Ponadto sprawdzili pomieszczenia w domu detektorem wielogazowym – po tym, jak przewietrzono budynek.

Usunięto część nadpalonej elewacji wraz z ociepleniem i podbitką. Spalone śmieci oraz nadpaloną elewację przelano dodatkowo wodą. Po przewietrzeniu pomieszczeń w budynku, sprawdzono je dodatkowo detektorem wielogazowym. Działania strażaków trwały godzinę.

fot.: OSP Podrzecze


Czytaj też:

Zamkną jedną z „powiatówek” w regionie. Utrudnienia do końca maja

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama