Podrzecze: dramatyczny wypadek na obwodnicy. W akcji śmigłowiec LPR [aktualizacja]

Około godziny 9.33 na Drodze Wojewódzkiej nr 969 w Podrzeczu doszło do czołowego zderzenia Volkswagena Passata i Fiata Albea. Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala najciężej poszkodowanego mężczyznę - pasażera Fiata. 

Renault2

Karetki pogotowia wezwano na pomoc pasażerom i kierowcy Passata. Tym autem podróżowały dzieci w  wieku 3- 8 lat.  Jedno z dzieci doznało obrażeń twarzy. Obrażenia trójki pozostałych dzieci okazały się niegroźne.

Kierowcy obu aut byli trzeźwi.

- Do działań w Podrzeczu zadysponowane zostały zastępy z Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych nr 1 i 2 w Nowym Sączu oraz jednostki OSP Brzezna oraz OSP Podrzecze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochodami podróżowało łącznie 7 osób w tym troje dzieci. W chwili przyjazdu strażaków na miejsce zdarzenia jeden z samochodów (Volkswagen) znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast Fiat pozostawał na jednym pasie jezdni w kierunku Starego Sącza. Pojazdem marki Volkswagen podróżowała kobieta z trójką dzieci. Wszyscy o własnych siłach opuścili samochód, jedno dziecko uskarżało się na dolegliwości. W samochodzie marki Fiat podróżowało trzech mężczyzn z których dwóch opuściło samochód o własnych siłach, a trzeci został zakleszczony w pojeździe. Wykonano dostęp do zakleszczonego w pojeździe mężczyzny przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych a następnie ewakuowano go na desce ortopedycznej. Działania strażaków trwały ponad trzy i pół godziny - relacjonują służby prasowe sądeckiej Państwowej Straży Pożarnej.

 

Zdjęcia i film: Dariusz Ptak; starysacz.info, PSP Nowy Sącz

 

Binarowa: dwóch nastolatków spadło z dachu. Jeden zmarł na miejscu

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.