KORAL wśród najcenniejszych polskich marek

KORAL wśród najcenniejszych polskich marek

Do właścicieli sądeckiej firmy Koral trafiła trzecia nagroda prestiżowego rankingu Rzeczpospolitej „Najcenniejsze Polskie Marki 2017″ w kategorii słodycze i lody. Marka znalazła się w ścisłej czołówce obok firm Wedel i Wawel.

Ranking Rzeczpospolitej Najcenniejsze Polskie Marki 2017 to jedyne tego typu zestawienie w Polsce. Kapituła wycenia wartość oraz siłę ponad 280 znaków towarowych. W tym roku wartość najcenniejszych krajowych marek wynosi 25 miliardów złotych. Tegoroczna gala została zorganizowana przez dziennik „Rzeczpospolita” w Warszawie. Nagrodzono najcenniejsze marki w 12 kategoriach branżowych. Firma braci Koral była jedynym producentem lodów, który znalazł się na podium. Trzecie miejsce obok firmy Wedel i Wawel to ogromny sukces.

Wyniki rankingu Najcenniejsze Polskie Marki 2017 to dowód na to, że przyjęta i konsekwentnie realizowana strategia biznesowa firmy Koral jest skuteczna, a konsumenci wracają do słusznego poglądu „dobre bo polskie”, z czego bardzo się cieszymy. Jesteśmy dumni, że nieustająco umacniamy swoją pozycję wśród najcenniejszych polskich marek i w tym roku dołączyliśmy do grona leaderów. Wierzymy bowiem, że wspólnie pomagamy budować pozytywny wizerunek naszego kraju i realnie wspierać rozwój rodzimej gospodarki. PPL Koral od blisko 40 lat jako, prywatna i rodzinna firma z małopolski buduje wiedzę o tym jak wyprodukować doskonałej jakości lody, dlatego od początku istnienia staramy się w maksymalnym stopniu współpracować głównie z polskimi dostawcami, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad wyborem wyłącznie najlepszych składników do produkcji lodów – mówi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral.

Firma Koral na rynku istnieje już od prawie 40 lat. W 1979 założyli ją dwaj bracia Marian i Józef Koralowie. Produkuje łącznie ponad 400 różnych rodzajów lodów, włączając w to lody gałkowe dla sektora gastronomicznego, a w 2014 wprowadziła na rynek markę premium Bracia Koral – Lody Jak Dawniej. Sieć dystrybucji obejmuje nie tylko Polskę, ale również kraje UE jak:  Czech, Słowacji, Węgier, Włoch, Wielkiej Brytanii i Litwy

fot. materiały prasowe http://www.braciakoral.pl

Czytaj też:

https://www.dts24.pl/firma-koral-z-tytulem-super-marka-2017/

 

Share on twitter
Share on facebook