Pod ruinami budują siłownię i wykopują przeszłość Nowego Sącza

Zgodnie z zapowiedziami przy ruinach zamku powstaje siłownia "pod chmurką". Jak się okazuje -  podczas prac ziemnych pracownicy napotykają na ślady historii Nowego Sącza. Wczoraj wykopano i wydobyto z ziemi fragment kamiennego portalu oraz kilka większych głazów obrobionych ludzką ręką. Portal będzie oczyszczony i w niedalekiej przyszłości trafi do muzeum jak eksponat.

Równie ciekawie jest przy na placu budowy mostu. Podczas wykonywania wykopu pod kanalizację wzdłuż ulicy prowadzącej do przeprawy natrafiono na pozostałości domów, które kiedyś tam stały.

W dobrym stanie zachowały się cegły, z których część ma stemple z literami. Prawdopodobnie są to inicjały budowniczych. Będzie to potwierdzane na podstawie dokumentów, o ile się zachowały w archiwach.

Warto dodać, że Baszta Kowalska jest remontowana. W niedalekiej przyszłości będą odsłanianie kolejne fragmenty zamkowych murów, aż do fundamentów.

ESPECTO

2 comments

  1. OBRAZ MIASTA: Gazeta Krakowska: Ciężki sprzęt przy ulicy Krakowskiej. Wyburzają kamienicę; MiastoNS: Skrzyżowanie ba Krakowskiej zamknięte - Twój Sącz 7 Czerwiec, 2018 at 15:20 Odpowiedz

    […] DTS24.PL „Zgodnie z zapowiedziami przy ruinach zamku powstaje siłownia „pod chmurką”. Jak się okazuje –  podczas prac ziemnych pracownicy napotykają na ślady historii Nowego Sącza. Wczoraj wykopano i wydobyto z ziemi fragment kamiennego portalu oraz kilka większych głazów obrobionych ludzką ręką. Portal będzie oczyszczony i w niedalekiej przyszłości trafi do muzeum jak eksponat”. https://www.dts24.pl/pod-ruinami-buduja-silownie-i-wykopuja-przeszlosc-nowego-sacza/ […]

Wypowiedz się w tej sprawie