Gorlice. Projekt centrum kultury wśród najlepszych 218 spośród 2516!

Gorlice. Projekt centrum kultury wśród najlepszych 218 spośród 2516!

Spory sukces osiągnęło Gorlickie Centrum Kultury. GCK uzyskało dofinansowanie w kwocie 76 tysięcy złotych z Programu „Niepodległa” na projekt „Mała-wielka-Ojczyzna – gorlickie echa historii”.

Warto dodać, że do wspomnianego programu napłynęło aż 2516 wniosków, z których dofinansowanie otrzymało raptem 218!

Projekt ma na celu zaangażowanie mieszkańców w radosne świętowanie odzyskania niepodległości, przywrócenie pamięci o lokalnych bohaterach i wydarzeniach związanych z walką o niepodległość – można przeczytać na łamach witryny Urzędu Miasta w Gorlicach.

Już wiadomo, że 100-lecnie odzyskania przez Polskę niepodległości w Gorlicach rozpocznie się od radosnego happeningu na tamtejszym Rynku, czego efektem będzie żywa, biało-czerwona flaga! Nie zabraknie wolontariuszy, którzy będą wręczać przechodniom kotyliony własnoręcznie wykonane przez uczniów gorlickich szkół.

Projekt zakłada: pokaz świetlny na murach Bazyliki Mniejszej – mapping 3D „Ściana historii”; wspólne patriotyczne śpiewanie; wydanie audiobooka z wywiadami historycznymi przeprowadzonymi z mieszkańcami regionu, zawierającego także miniporadnik mówiący o tym, jak samemu zachowywać pamięć dawnych pokoleń; zorganizowanie warsztatów dla dzieci z Miejskich Zespołów Szkół w Gorlicach ze specjalistą od archiwizacji historii mówionej; przygotowanie wystawy plenerowej w przestrzeni miejskiej na podstawie zgromadzonych materiałów; zaprojektowanie atrakcyjnych wizualnie gadżetów przekazujących ideę mody na lokalne dziedzictwo; organizację happeningu na Rynku, którego efektem będzie żywa, biało-czerwona flaga; zorganizowanie warsztatów plastycznych w Miejskich Zespołach Szkół w Gorlicach.

Partnerami projektu są Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach, Parafia p.w. Narodzenia NMP w Gorlicach oraz Miejskie Zespoły Szkół w Gorlicach. Przedsięwzięcie będzie realizowane od czerwca do listopada 2018 roku.

Źródło: UM Gorlice

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.