Pocisk moździerzowy w potoku. W Składzistem interweniował 16. Batalion Powietrznodesantowy

Dzisiaj rano (12 czerwca) mieszkaniec Składzistego (gm. Łabowa) znalazł w potoku pocisk moździerzowy, który prawdopodobnie pochodzi z okresu II Wojny Światowej. 

wsb3

- W pierwszej kolejności niewybuch sprawdził policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej policji, a do czasu przybycia patrolu saperskiego, znalezisko zabezpieczali funkcjonariusze Posterunku Policji w Nawojowej - informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Pocisk sprawdziła załoga 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa i pojazdem pirotechnicznym przewiozła do detonacji. Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchu, należy natychmiast powiadomić funkcjonariuszy.

- Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie - uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko - podkreśla Izworska.

Fot. KMP Nowy Sącz

 

Udar, który przeżyłem, był dla mnie inspiracją...

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.