Pociągi od NEWAGu trafią do warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej

Pociągi od NEWAGu trafią do warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej

21 nowoczesnych zespołów trakcyjnych, wyprodukowanych przez nowosądecką firmę NEWAG, zasili flotę Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie. Rozpoczęły się właśnie prace produkcyjne, a pierwsze pojazdy mają dotrzeć do stolicy wiosną 2022 roku.

Nowe pociągi dla warszawskiej SKM zostaną wyposażone w Wi-Fi, nowoczesny system informacji pasażerskiej, ładowarki USB, automaty biletowe, a nawet defibrylatory AED. Ponadto będą klimatyzowane oraz dostosowane do potrzeb osób podróżujących z dziećmi w wózkach, pasażerów z rowerami, a także osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Pojazdy mają zapewnić podróżnym ponad 1600 miejsc.

Wartość kontraktu, który podpisano w zeszłym roku, wynosi około 668 milionów złotych, z czego blisko 203 miliony pochodzą z unijnych funduszy. 21 pociągów Impuls 2 trafi do warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej do końca 2022 roku. Umowa obejmuje również przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi nowych pojazdów oraz siedmioletnie serwisowanie.

W tym tygodniu w Nowym Sączu ruszyła produkcja zamówionych zespołów trakcyjnych. Według harmonogramu pierwsze pojazdy zostaną dostarczone do polskiej stolicy już wiosną przyszłego roku. Jak zapowiada prezes zarządu SKM Alan Beroud, w lecie 2022 roku ruszą one na trasę łączącą Sulejówek i Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Pierwszy czteroczłonowy pojazd zostanie ukończony początkiem trzeciego kwartału tego roku, a w okresie wakacyjnym wyjedzie do Żmigrodu gdzie zostanie przebadany na torze doświadczalnym. Jestem pewien, że przewoźnik a przede wszystkim pasażerowie stołecznej aglomeracji docenią komfort i jakość podróży nowymi Impulsami drugiej generacji – zaznacza Zbigniew Konieczek, prezes zarządu spółki NEWAG.

fot. NEWAG S.A.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.