Pociągi na trasie Tarnów – Muszyna wrócą za kilkanaście dni. Wkrótce koniec remontów

Pociągi na trasie Tarnów – Muszyna wrócą za kilkanaście dni. Wkrótce koniec remontów

pociągi, Tarnów - Leluchów, Muszyna, Nowy Sącz

Za kilkanaście dni powrócą pociągi na trasę Tarnów – Leluchów (Muszyna). Prace inwestycyjne i remontowe zmierzają ku końcowi.

12 marca przestały jeździć pociągi na trasie Krynica-Zdrój – Piwniczna – Nowy Sącz – Stróże – Tarnów. Od trzech miesięcy trwa kolejny etap prac utrzymaniowych i remontowych na ww. trasie. Transport kolejowy został zastąpiony – autobusowym. Podróżujący już wkrótce odetchną z ulgą i przesiądą się do pociągów.

– Na linii 96 Tarnów – Leluchów prowadzone są prace zarówno utrzymaniowe, jak i remontowe obejmujące: siedem mostów, wymianę torów w kilku lokalizacjach, naprawę przejazdu kolejowo-drogowego np. w miejscowości Bobowa. Prace te kończą się 10 czerwca, a więc pociągi powrócą na tory dzień później – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją Dorota Szlachta z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W związku z budową przystanku na osiedlu Dąbrówka w Nowym Sączu, pociągi na odcinku Nowy Sącz – Muszyna wrócą 15 czerwca. Dzień wcześniej zakończą się prace. Samo oddanie do użytku przystanku na Dąbrówce przewidziane jest na koniec roku.

Czytaj także: Nowy Sącz. Kampania wyborcza Konfederacji nabiera rozpędu. Spotkanie z posłem Berkowiczem

Fot. NS

Share on twitter
Share on facebook