Burmistrz Starego Sącza i wójt gminy Limanowa odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę

Burmistrz Starego Sącza i wójt gminy Limanowa odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę

Jan Skrzekut, Jacek Lelek, Stary Sącz, gmina Limanowa

Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek został dzisiaj odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowano wójta gminy Limanowa Jana Skrzekuta. Okazją do wyróżnienia była uroczystość w Warszawie związana z przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego. 

W 2000 roku, w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego, Sejm ustanowił Dzień Samorządu Terytorialnego, aby  upamiętnić pierwsze wybory samorządowe, które odbyły się w 1990. Z tej okazji co roku odbywają się uroczystości w całym kraju. Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim świętowanie było okazją do odznaczenia osób, które w szczególny sposób zasłużyły się w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. W gronie wyróżnionych są: burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Prezydent Andrzej Duda dziękował przedstawicielom lokalnych społeczności za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej i mieszkańców oraz za zaangażowanie wszystkim, którzy działają w powołanej przez niego Radzie do spraw Samorządu Terytorialnego.

– Dzięki Państwa obecności, kontaktom, doświadczeniu możemy wysłuchać głosów płynących ze środowiska samorządowego. Dzięki temu możemy w Kancelarii Prezydenta pracować nad różnego rodzaju potrzebnymi rozwiązaniami legislacyjnymi – mówił prezydent Andrzej Duda.

Jednocześnie wyraził wdzięczność wszystkim samorządowcom, którzy dzielą się z nim i jego współpracownikami spostrzeżeniami, co, jak zaznaczał prezydent, służy dziełu poprawiania Rzeczypospolitej, tego co można zrobić więcej, tego co może działać lepiej, tego co powinno być w Polsce zmieniane.

Nie udało nam się skontaktować z burmistrzem Starego Sącza, by poprosić o komentarz w sprawie odznaczenia. Prawdopodobnie jest w drodze powrotnej do Starego Sącza.

Czytaj także: Nowy Sącz. Kampania wyborcza Konfederacji nabiera rozpędu. Spotkanie z posłem Berkowiczem

LISTA ODZNACZONYCH >>

Fot. UGiM Stary Sącz/ 
UG Limanowa/
Źródło, fot.: KPRP Marek Borawski
Share on twitter
Share on facebook