Nowy Sącz. Kampania wyborcza Konfederacji nabiera rozpędu. Spotkanie z posłem Berkowiczem

Nowy Sącz. Kampania wyborcza Konfederacji nabiera rozpędu. Spotkanie z posłem Berkowiczem

Ryszard Wilk Konfederacja

Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz przyjedzie do Nowego Sącza spotkać się z mieszkańcami regionu i wesprzeć Ryszarda Wilka – sądecką ,,jedynkę” w wyborach parlamentarnych. Na Wilku spoczywa ogromna odpowiedzialność, bowiem wynik całej listy i sukces partii jest zależy od ,,lokomotyw” wybieranych na przedstawicieli w danych okręgach i ich zaangażowania. Konfederacja na dobrego konia postawiła? To się okaże w jesieni.

Wybory parlamentarne muszą odbyć się minimum 30 dni przed upływem obecnej kadencji. Możliwe są cztery terminy: 15 października, 22 października, 29 października, 5 listopada. Decyzję o wyborach podejmie prezydent Andrzej Duda. Najpóźniej oficjalny termin może ogłosić 12 sierpnia. W całej Polsce, ale i na Sądecczyźnie kampania wyborcza w pełni, politycy coraz częściej pojawiają się na wydarzeniach, fotografują, chwalą dokonaniami, tymi mniejszymi i większymi, a także składają obietnice. Często niestety bez pokrycia… Czym w Nowym Sączu poseł Konrad Berkowicz chce przekonać potencjalnych wyborców? 

Lokomotywą Wilk

W styczniu odbyły się prawybory Konfederacji w Nowym Sączu, podczas których ostatecznie poparto kandydaturę Wilka na reprezentanta partii w okręgu sądeckim. Obecnie pełni funkcję prezesa Nowej Nadziei, jest liderem Klubu Konfederacji w Nowym Sączu, a także ratownikiem WOPR. W wyniku głosowania (14 stycznia) został liderem listy wyborczej Konfederacji w okręgu nowosądeckim i to on będzie ubiegał się o mandat poselski w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Nie miał żadnego kontrkandydata, więc jego wybór był czystą formalnością.

W prawyborach uczestniczyli m.in. członkowie zarządu krajowego partii Nowa Nadzieja: prezes dr Sławomir Mentzen, poseł na Sejm Konrad Berkowicz, sekretarz krajowy Krzysztof Rzońca. Teraz jeden z ośmiu posłów Konfederacji pojawi się w Nowym Sączu, a później w Limanowej, by przekonać mieszkańców regionu do oddania głosu na jego partię i Ryszarda Wilka. Spotkanie w Nowym Sączu odbędzie się 17 czerwca w restauracji Panorama o godzinie 18:00.

Czytaj także: Sądeccy kierowcy w akcji. Niebezpieczne manewry, brawura [FILMY]

Fot. Ryszard Wilk
Konfederacja 
Share on twitter
Share on facebook