Pobiegną dla małych pacjentów z chorymi serduszkami

W niedzielę (18. marca) ochotnicy wystartują w krakowskim Półmaratonie Marzanny i Biegu z Dystansem. Biegacze nie tylko w sportowy sposób przywitają wiosnę, ale i po raz czwarty wesprą Małe Serduszka z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu.

Renault2

Biegi organizowane są już po raz piętnasty przez Stowarzyszenie Krakowski Klub Biegacza „Dystans”. Od trzech lat dochód z wydarzenia trafia do Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej ScholaCordis.

Fundacja powstała w 2008. r.  Założył ją, zmuszony dramatyczną sytuacją finansową placówki, profesor Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu. Lekarz postanowił sam pozyskiwać pieniądze na brakujący, podstawowy sprzęt medyczny. Dziś krakowska klinika jest jedną z lepiej funkcjonujących w Polsce, a jej personel wykonuje co roku ponad 400 operacji.

Zawodnicy startujący w krakowskich wyścigach wybiegali już ponad 400 tys. zł, za które zakupiono sprzęt ratujący życie. W tym roku swój udział zgłosiło już ponad 5,5 tys. biegaczy. Wciąż można się też zapisać tuż przed startem - 17 i 18 marca w Biurze Zawodów na Stadionie Miejski im. Henryka Reymana. Opłata startowa wynosi 90 zł w przypadku Półmaratonu Marzanny i 70 zł w Biegu dla małych Serc. Jak informują organizatorzy, w wyścigu startować mogą również grupy.

Uczestnicy wyruszą 18 marca o godzinie 11. Start wyznaczono przy Krakowskich Błoniach. W Półmaratonie Marzanny pokonają dystans długości 21.097 km, a w Biegu dla Małych Serc - 10 km.

- Dwie trasy prowadzą od deptaku przy Al. 3 Maja (okolice Cichego Kącika) oraz od Bulwarów Wiślanych w okolicach Kościoła Na Skałce do wspólnej mety przy ul. Oleandry - wyjaśniają organizatorzy.

Na wszystkich, którzy ukończą bieg, mieszcząc się w limicie czasowym, czekają medale, specjalnie zaprojektowane na edycję 2018. Na najmłodszych czeka też konkurs na najciekawszą kukłę Marzanny.

Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl

 

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.