Po zmroku przebiegli ulicami grodu św. Kingi. Zobacz zdjęcia

Po zmroku przebiegli ulicami grodu św. Kingi. Zobacz zdjęcia

Nocny Bieg św. Kingi

O 21:30 zabrzmiał wystrzał z armaty Sądeckiego Rycerstwa Zakonu Księżnej Kingi, dając niemal 300 osobom sygnał do startu. Nie zabrakło doświadczonych sportowców, jak i całkowitych amatorów biegania. Niektórzy pojawiali się całymi rodzinami, by wspólnie pokonać ulice Starego Sącza i cieszyć się nocnym klimatem miasta. VI edycja Biegu św. Kingi już za nami.

Jak zapowiadaliśmy TUTAJ, zawodnicy tradycyjnie wystartowali przy Bramie Seklerskiej na placu św. Kingi. Tam też kończyli swój bieg po wykonaniu jednego lub dwóch okrążeń starówki, w zależności od wybranego dystansu: 4,25 km lub 8,50 km.

Uczestnicy klasyfikowani byli w kategorii „open”, a także według płci i grupy wiekowej. Na zwycięzców czekały nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Uroczyste zakończenie wydarzenia wraz z wręczeniem nagród odbyło się w Domu Parafialnym Świętej Elżbiety Węgierskiej przy ulicy Mickiewicza.

Na dłuższej trasie najszybszy okazał się Emil Drabik z klubu MOK Mszana Dolna z czasem 30 minut i 17 sekund. Natomiast jedno okrążenie w najkrótszym czasie – 14 minut i 4 sekundy – pokonał Patryk Marmon z AZS AWF Kraków. Wszystkie wyniki wczorajszej rywalizacji można znaleźć na stronie organizatora TUTAJ.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Aktywny Stary Sącz, a partnerami byli: Gmina Stary Sącz, Bank Spółdzielczy w Starym Sączu oraz Zarządy Osiedli ,, Śródmieście” i ,, Słoneczne”. Honorowy patronat nad biegiem objął Starosta Nowosądecki Tadeusz Zaremba.

Reklama