Nocny bieg w Starym Sączu. Będą utrudnienia w ruchu

Nocny bieg w Starym Sączu. Będą utrudnienia w ruchu

Stary Sącz, bieg nocny

Już jutro, 11 maja, w Starym Sączu odbędzie się VI edycja Biegu św. Kingi. Zawodnicy przebiegną ulicami miasta, rywalizując na trasach o długości 4,25 km oraz 8,50 km. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Część dróg zostanie zamknięta i trzeba będzie stosować się do oznakowania.

Uczestnicy biegu wystartują jak zwykle przy Bramie Seklerskiej na placu św. Kingi. Tam też znajdzie się meta wyścigu, w którym swój udział zgłosiło 265 osób. Ulice wzdłuż trasy zostaną zamknięte po godzinie 21:00, a start rywalizacji odbędzie się o 21:30. Uroczyste zakończenie wydarzenia wraz z wręczeniem i losowaniem nagród zaplanowano na godzinę 23:00.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Aktywny Stary Sącz, a partnerami są: Gmina Stary Sącz, Bank Spółdzielczy w Starym Sączu oraz Zarządy Osiedli ,, Śródmieście” i ,, Słoneczne”.

Jak informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, zamknięte dla ruchu kołowego w czasie trwania biegu będą następujące ulice: „droga gminna Stary Sącz Rondo – Gołkowice Dolne (ul. Jana Pawła II, Rynek strona północna, ul. Batorego) na odcinku od skrzyżowania z ul. Pod Ogrodami do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury, droga powiatowa nr 1535K ul. Sobieskiego na odcinku Rynek do skrzyżowania z ul. Nową, ulice na Rynku, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Kopernika, ul. Daszyńskiego od skrzyżowania z ul. Jana Pawła do skrzyżowania z ul. Sobieskiego, ul. 11-Listopada od Rynku do skrzyżowania z ul. Krakowska, ul. Krakowska, ul. Rocha, ul. 22-stycznia od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Magazynową, ul. Bandurskiego, ul. Trakt Św. Kingi od ul. Bandurskiego do ul. Daszyńskiego”.

W tym czasie kierowcy mogą korzystać z objazdów: „kierunek Nowy Sącz – Gołkowice Dolne – ul. Pod Ogrodami, ul. Polna, ul. Braterstwa Ludów, ul. Podegrodzka; kierunek Nowy Sącz – Piwniczna przez centrum Starego Sącza (dla pojazdów komunikacji zbiorowej) – droga krajowa nr 87, ul. Topolowa, ul. Węgierska”.

Zamknięte ulice zaznaczono na mapce, którą zamieszczamy poniżej.

fot. UM w Starym Sączu

Czytaj też: Nastoletni rowerzysta potrącony przez samochód. W akcji śmigłowiec LPR

Reklama