Zimowy Test Sprawności w Muszynie. W Polsce jeszcze nikt tego nie robił…

Zimowy Test Sprawności w Muszynie. W Polsce jeszcze nikt tego nie robił…

Zimowa Akademia Sportu - Zimowy Test SprawnoÂci (1)

Zimowy Test Sprawności to ogólnopolski projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu, we współpracy z 10 miastami – między innymi z Muszyną. Najlepsi uczniowie z każdego miasta  7 grudnia wezmą udział w ogólnopolskim finale w Cieszynie. Dzieci z klas 4-6 z gminy Muszyna będą testowane w hali sportowej. „Pokażemy młodzieży curling, biathlon, unihokej oraz ćwiczenie snowboardowe na balanceboardzie” – informują pracownicy muszyńskiego magistratu.

Test sprawnościowy w zimowych dyscyplinach, ma na celu przede wszystkim przybliżenie sportów zimowych wśród młodzieży. Każdy z uczestników za pokonanie testu składającego się z curlingu, biathlonu, hokeja oraz snowboardu otrzymuje opaskę oraz dyplom, a uczestnicy ogólnopolskiego finału – koszulki, kurtki, czapki i szale.  Obdarowani zostaną też nauczyciele zaangażowani w projekt. Dla nich przygotowano pakiety szkoleniowe oraz odzież sportową, a w dłuższej perspektywie współpracy – stypendium.

Zajmiemy się przede wszystkim popularyzacją sportów zimowych poprzez zabawę i rywalizację z wykorzystaniem wynajętego sprzętu.  Zimowy Test Sprawności to projekt z konkretnym zadaniem. Zależy nam na rozwoju i upowszechnianiu marginalnie traktowanych zimowych dyscyplin olimpijskich wśród dzieci i młodzieży za pośrednictwem i dzięki zaangażowaniu ambitnych nauczycieli, którym się chce i właśnie z takimi nauczycielami chcielibyśmy współpracować – mówi Paulina Ligocka, dyrektorka sportowa Zimowej Akademii Sportu, olimpijka i medalistka Mistrzostw Świata.

Czytaj też:

Krynica Zdrój dostanie prawie 10 milionów na metamorfozę Góry Parkowej i budowę amfiteatru

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama