Stary Sącz, ul. Podegrodzka. Strażacy wynieśli dwie osoby z płonącego domu

Stary Sącz, ul. Podegrodzka. Strażacy wynieśli dwie osoby z płonącego domu

pożar w Starym Sączu

Minionej nocy starosądeccy strażacy walczyli z pożarem domu jednorodzinnego.  Ogień trawił drewniany budynek przy ul. Podegrodzkiej. Wewnątrz znajdowały się trzy osoby. Jedna osoba wyszła o własnych siłach, a dwie – nieprzytomne zostały wyniesione z budynku przez strażaków. Cała  trójka (mężczyźni w wieku 50 i 26 lat oraz 22-letnia kobieta) trafiła do szpitala. Dwie osoby są w stanie ciężkim.

Oto strażacka relacja z akcji ratowniczej:

27 października o godzinie 2.10 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP zadysponowanych zostało do działań w Starym Sączu. Pożarem objęte było w całości poddasze oraz część pomieszczeń na parterze budynku mieszkalnego o konstrukcji drewnianej. Na miejscu zdarzenia znajdowała się osoba, która o własnych siłach opuściła obiekt. Z uzyskanych od niej informacji wynikało, że wewnątrz budynku znajdowały się dwie osoby. W bezpośrednim zagrożeniu znajdował się sąsiedni budynek gospodarczy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu czterech ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku. Strażacy zlokalizowali 50-letniego mężczyznę. Osoba ta została ewakuowana na zewnątrz w bezpieczne miejsce. Następnie zauważono drugą osobę, 22-letnią kobietę, którą natychmiast ewakuowano. Ratownicy natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poprzez wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po przybyciu karetek pogotowia ratunkowego strażacy  udzielili pomocy przy wykonywaniu medycznych czynności ratowniczych  oraz przy transporcie do karetki.  Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko oraz budynek drewniany sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama