Andrzej Gut-Mostowy uhonorowany nagrodą Orły Turystyki Rzeczpospolitej

„Za wyjątkowe zasługi dla polskiej turystyki, a w szczególności za obronę polskiej branży turystycznej w kryzysie pandemii” – dziennikarze ekonomiczni dziennika Rzeczpospolita przyznali nagrodę sekretarzowi stanu Andrzejowi Gutowi-Mostowemu oraz departamentowi turystyki. Wyróżniono osoby, których praca długoterminowo wpływa na rozwój i podnoszenie jakości polskiej turystyki.

Rozwiązania dla turystyki znajdują w rządowych pakietach pomocowych istotne miejsce. Żyjemy w cieniu pandemii, którą jako pierwsza odczuła branża turystyczna. W błyskawicznym tempie powstały rozwiązania pomocowe, aby chronić miejsca pracy i płynność finansową polskich firm. Razem z departamentem turystyki, którym mam przyjemność kierować, udało nam się wspólnie wypracować takie rozwiązania pomocowe, które zabezpieczyły nasz rynek turystyczny – powiedział sekretarz stanu Andrzej Gut-Mostowy.
Jak dodał: “potrzeba podróżowania jest w Polakach bardzo silna, a dodatkowo wypracowaliśmy narzędzia ożywienia popytu, takie jak np. bon turystyczny – rekordowo wykorzystywany przez rodziny. Już blisko 2 mld z puli 4 mld zł wpłynęło do polskich przedsiębiorców turystycznych za pośrednictwem bonu . “

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.