Pluszowa pomoc psychologiczna dla dzieci – tygrys ratownik

„Tygrys Ratownik” ma bardzo ważne zadania. Ma złagodzić uraz psychiczny u malucha, który jest ofiarą lub świadkiem wypadku. Ma również pomóc nawiązać ratownikom kontakt z dzieckiem. Mamy nadzieję, że pluszaki wręczane najmłodszym przez policjantów pomogą odwrócić ich uwagę od zaistniałej sytuacji na drodze” – pisze Aneta Izworska z sądeckiej Policji.

26 maja br. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, członkowie zarządu Fundacji „Bezpiecznie do Celu” – Jarosław Mleczko i Mariusz Tokarczyk przekazali na ręce szefa sądeckiej Policji, mł. insp. dra. Krzysztofa Dymury zestaw maskotek. Pluszaki będą pełnić rolę „pierwszej pomocy psychologicznej” dla dzieci uczestniczących w wypadkach. W spotkaniu uczestniczył również Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, kom. Bogdan Łęczycki.

Teraz pluszowe tygryski trafią do radiowozów sądeckiej Policji, które zajmują się obsługą zdarzeń drogowych. Następnie zostaną przekazane najmłodszym uczestnikom wypadków i kolizji.

Czytaj też:

O chorobie duszy, która może być śmiertelna i o tym jak się zdrowo złościć rozmawiamy z  dr Martą Brachowicz – psychologiem, psychoterapeutą, wykładowcą nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.