Ewakuacja 18 osób. Pożar w Krynicy-Zdroju

Dzisiaj tuż po godzinie 5. w Krynicy-Zdroju na ulicy Źródlanej doszło do pożaru w kamienicy wielorodzinnej. Drzwi były zamknięte, a okna zewnętrzne zabezpieczone roletą antywłamaniową. Strażacy musieli użyć podręcznego sprzętu burzącego, by otworzyć mieszkanie, w którym znajdowali się ludzie. 

Renault2

Odłączyli zasilanie instalacji elektrycznej oraz zakręcili główny zawór gazowy. Po wejściu do lokalu ratownicy gasili w łazience płonący bojler. Otwarli okna i za pomocą wentylatora oddymiali mieszkania. Strażacy ewakuowali łącznie 18 osób.

- W gronie osób ewakuowanych było jedno dziecko oraz dwie osoby o ograniczonej zdolności poruszania się. Nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości i nie wymagał interwencji medycznej. Ewakuowanym dwóm osobom, rozdano koce będące na wyposażeniu samochodu pożarniczego. Po zakończeniu działań mieszkańcy powrócili do swoich mieszkań. Mieszkanie, gdzie doszło do pożaru przekazano Policji - relacjonują strażacy PSP Nowy Sącz.

Fot. PSP Nowy Sącz

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.