Płoną wysypiska śmieci w całej Polsce. Sądeccy strażacy w pogotowiu [zdjęcia]

Od początku roku w całej Polsce płonęło kilkadziesiąt wysypisk śmieci. W maju pisaliśmy o ogromnym pożarze w Gorlicach, z którym walczyło ponad stu funkcjonariuszy PSP i druhów ochotników. Sądeccy strażacy chcą być przygotowani na kolejne tego typu pożary i w ubiegłym tygodniu dwukrotnie przeprowadzili ćwiczenia na składowiskach odpadów.

Renault2

Pierwsze z nich miały miejsce 21 czerwca w uzdrowisku pod Jaworzyną. W ćwiczeniach wzięły udział zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krynicy - Zdroju, oraz strażacy ochotnicy z dwóch gmin: Krynicy i Muszyny. Zadaniem jednostek było ugaszenie pożaru, który powstał na wysypisku śmieci. Strażacy musieli w tym celu zbudować punkt czerpania wody na potoku Kryniczanka i dostarczyć wodę do pożaru, który był oddalony o niemal kilometr.

Podobne zadanie stanęło przed zastępami, które ćwiczyły następnego dnia w Starym Sączu. Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, jednostki OSP z terenu miasta i gminy Stary Sącz oraz OSP Nowy Sącz Biegonice musiały ugasić pożar oraz udzielić pomocy poszkodowanej osobie. Aby dostarczyć wodę do pożaru na składowisku, należało zbudować punkt czerpania wody na rzece Poprad.

Jak informują sądeccy strażacy, w obu przypadkach wszystkie założenia stawiane przed uczestnikami ćwiczeń zostały zrealizowane.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.