Motywujące plakaty do twojego biura

Motywujące plakaty do twojego biura

Niezależnie od tego, czy jesteś szefem, czy pracownikiem, w Twoim biurze przydałoby się coś, co sprawiłoby, że lepiej podejmuje się decyzje, co motywuje do pracy bez konieczności słuchania całymi godzinami marnych internetowych coachów.

Na szczęście mamy całe mnóstwo plakatów motywacyjnych, które nie tylko uświetnią wygląd miejsca pracy, ale też zmotywują do tego, byśmy wydajniej działali! Motywacyjne plakaty do biura sprawią też, że odwiedzający nas z większą sympatią podejdą do nas – jako do nowoczesnych, kierujących się uniwersalnymi wartościami, z których nasz potencjał jest najważniejszy.

Gdzie powinny się pojawić plakaty motywacyjne?

Nie każde miejsce w biurze nadaje się do tego, by zawisnął w nim plakat. Postanowiliśmy zasięgnąć rady eksperta, żeby wyjaśnił nam, na czym to wszystko polega.

Plakaty motywacyjne to jeden z najlepszych sposobów, żeby zasygnalizować ludziom w biurze, że pora do pracy. Nikogo jeszcze nie udało się przekonać do bardziej efektywnych działań za pomocą ostrych, nieprzyjemnych słów, jakich wiele zresztą w różnych firmach. Jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu pracowników, musimy dobrać takie plakaty do biura, by poczuli się przez nas zauważeni, a jednocześnie potraktowani jak ludzie, nie maszyny do pracy. Osobiście polecam powieszenie takiego plakatu w miejscu wspólnym – na przykład w firmowej kuchni. Dobrze będzie wyglądał też w holu prowadzącej do wejścia i wyjścia, sprawdzi się przy stanowiskach pracy. Musi być dobrze oświetlony i wyeksponowany, a jednocześnie mamy to szczęście, że w biurze tych pozytywnych sygnałów nigdy nie ma za mało.

To oznacza, że możemy powiesić tyle plakatów motywacyjnych, ile tylko chcemy – oczywiście pod warunkiem, że nie wytapetujemy nimi całego pomieszczenia. Jednakże, jeśli zastosujemy się do tej rady ze swoistym taktem i smakiem, to prędko uda nam się stworzyć nastrój, w którym nasi pracownicy będą bardziej chętni do podjęcia odważnych zadań, mniej będą się irytować, a przede wszystkim docenią to, jak zmienia się firma dookoła nich. Możemy od czasu do czasu zmieniać elementy wystroju tak, by poczuli, że zależy nam na ich dobrym samopoczuciu.

http://myloview.pl/plakaty/wg-kategorii/motywacyjne/

Jakie wybrać plakaty motywacyjne do biura? 

Żeby sprawić dobre wrażenie, musimy tak dobrać plakaty do biura, by stały się jednocześnie wizytówką i mottem naszej firmy. Świetnym pomysłem jest na przykład plakat z napisem „Success will not come tomorrow, until you start today”. Nie tylko przypomni naszym pracownikom, że tkwi w nich potencjał, ale również da im motywację do tego, by działali lepiej. Zastanówmy się jednak, co robić, a czego nie robić, kiedy umieszczamy tego typu plakaty w pomieszczeniu pracowniczym.

Zdecydowanie powinniśmy unikać takich, które mogłyby zadziałać jak rozkaz od szefa.

Oczywiście, na co dzień wydajemy polecenia i jest to relacja całkowicie normalna, ale nie chcemy, by pracownicy poczuli się na każdym kroku nagabywani. Zaproponujmy raczej coś w rodzaju przyszłościowego plakatu – zwróćmy nim uwagę na to, jak wiele można zrobić, by przyszłe pokolenia były nam wdzięczne za naszą pracę. To szczególnie ważne, jeśli damy tym samym pracownikom poczucie, że wszyscy składają się na wspólny sukces, a my robimy coś ważnego.

Plakaty motywacyjne nie są bowiem tylko częścią ozdobną, one również dają poczucie wszystkim, że współuczestniczą w wielkim dziele. Warto, byśmy im o tym przypominali w sposób pozytywny, zachęcający do optymistycznych działań.

Jeśli chodzi o kwestie motywacyjne, warto też wybrać plakat „Life is a sum of your choices”, przypominający wszystkim w firmie, że to, co robimy, złoży się w całości na specyficzną mozaikę podsumowującą nasze życie. W ten sposób będziemy stale na straży tego, co mogą zrealizować nasi pracownicy.

Co więcej, jeśli damy im takie plakaty motywacyjne w całym miejscu pracy, z pewnością będą nam prędzej czy później wdzięczni. Musimy pamiętać tylko, by nie przesadzić z kolorystyką – jeśli ściany są kolorowe, zawieszanie plakatów w barwach bieli i czerni będzie wyglądać nie najlepiej. Z kolei, jeśli ściany są białe, a my pójdziemy w pstrokaciznę, to raczej rozmyjemy ogólny odbiór plakatu u pracujących u nas osób. Warto rozmieszczać wszystko ze smakiem, zachowaniem ogólnego stylów i poczuciem gustu. Pamiętajmy też, że plakaty motywacyjne to nie wszystko – w naszej firmie dobrze będą się prezentować i inne ozdoby, które sprawią, że nie tylko pracownicy, ale również my sami będziemy bardziej wydajni.

Dobrze móc się nad tym dłużej zastanowić!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.