Nowy Sącz: konkurs na terapeutyczną zabawkę

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w konkursie na zaprojektowanie i wykonanie praktycznej zabawki terapeutycznej. Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub grupowo pod kierunkiem nauczycieli, rodziców lub opiekunów. Można je nadsyłać do 23 maja tego roku. 

– Zabawka może być wykonana z dowolnych materiałów (z wyłączeniem artykułów spożywczych) oraz z zastosowaniem różnych technik – informuje Renata Stawiarska z Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Zabawka jest przedmiotem użytkowym więc musi być wykonana solidnie. Opis każdej pracy powinien zawierać dane autora i sposób wykorzystania zabawki. Każda placówka może nadesłać maksymalnie pięć prac. Termin upływa 23 maja 2017 r.

– Celem konkursu jest rozwijanie u osób niepełnosprawnych percepcji wzrokowej, słuchowej i dotykowej oraz usprawnienie rąk, dłoni i nadgarstków. Konkurs ma sprawić, że osoby niepełnosprawne w większym stopniu zainteresują się aktywną zabawą i sposobami wykorzystania zabawek.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień połączone z warsztatami odbędzie się 31 maja 2017 roku w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Organizatorami konkursu jest Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Fabryka Marzeń i nowosądecki Pałac Młodzieży. Przedsięwzięcie odbywa się przy wsparciu finansowym miasta Nowego Sącza.

Kontakt z koordynatorem konkursu: [email protected]

Z regulaminem konkursu można zapoznać się TUTAJ

Fot. Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.