Piwniczna-Zdrój: inni sławni mają ławeczki, Danuta Szaflarska będzie miała huśtawkę

- Lubi się Pani huśtać?
- Och, uwielbiam. Wszystkie piekielne rzeczy lubiłam, na przykład jak się spadało łódką z wodospadu albo kolejki, zjeżdżalnie i podziemne strachy. Uwielbiałam wszystkie wariactwa.
- To są dziecinne rozrywki.
- Tak, ale cudowne. Człowiek zawsze ma coś z dziecka. Każdy. 

WSB2020

To fragment wywiadu z Danutą Szaflarską przeprowadzonego w 2005 r. dla magazynu "PANI". Między innymi dla tych słów, które w rozmowie padły, piwniczanie zdecydowali, że ich słynna krajanka będzie miała nie ławeczkę, nie pomnik, a huśtawkę.

Komitet Upamiętnienia Danuty Szaflarskiej zawiązał się w lipcu. Jego członkowie mieli wiele pomysłów. Wybór padł na huśtawkę.

- Ławeczki ze słynnymi aktorami są w całej Polsce. Huśtawka to pomysł dość nietypowy. Ma ona również pełnić funkcję atrakcji turystycznej  i przyciągać ludzi - mówi Dariusz Izworski ze Społecznego Komitetu Upamiętnienia Danuty Szaflarskiej.

Na huśtawkę potrzeba ok. 100 tys. zł. Na koncie komitetu jest jednak dopiero jedynie 1500 zł.

Pieniądze można wpłacać na konto w Banku Spółdzielczym w Piwnicznej - Zdroju. Numer konta: 68 8813 0004 2001 0000 0589 0001 

Akcję upamiętnienia Danuty Szaflarskiej wspiera Olgierd Łukaszewicz, Prezes Zarządu Głównego Związku Artystów Scen Polskich.

O akcji czytaj też TUTAJ. 

Fot. Ilustracyjne - AM. 

MAGIK MAŁA

1 comment

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.