Piwniczna. Demolowali peron i zaatakowali funkcjonariuszy

Piwniczna. Demolowali peron i zaatakowali funkcjonariuszy

peron Piwniczna-Zdrój

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn demolujących peron w Piwnicznej-Zdroju. Na miejsce wezwano policję. Do zdarzenia doszło w środę (30 marca) kilka minut po północy.

Wandale uszkodzili skrzydło gabloty z rozkładem jazdy i plastikowy pojemnik na piasek. Kiedy zauważyli funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, zaczęli uciekać.

Po krótkim pościgu strażnicy dogonili sprawców, którzy używali wobec nich inwektyw i byli agresywni. Jeden z mężczyzn został ujęty, natomiast drugi uciekł – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

20-latek trafił w ręce policji i został przewieziony do sądeckiej komendy. Policjanci zebrali szczegółowe informacje na temat drugiego ze sprawców oraz kierunku jego ucieczki i ruszyli na poszukiwania. Zatrzymali 21-latka rano na jednej z ulic w Piwnicznej-Zdroju.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia i znieważenia funkcjonariuszy wykonujących obowiązki służbowe. Ponadto młodszemu z nich przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Sądeczanom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Trzeba zapakować nadzieję i dostarczyć w dwadzieścia miejsc…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.