Piraci drogowi pod lupą sądeckich policjantów. 128 wykroczeń w jeden weekend

Piraci drogowi to prawdziwa zmora Nowego Sącza oraz okolic. W ubiegły weekend sądeccy policjanci prowadzili działania kontrolne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie poczucia bezkarności wśród niektórych kierowców. W trakcie akcji na oczach funkcjonariuszy doszło do 128 wykroczeń drogowych.

Mundurowi, działając głównie w godzinach wieczorno-nocnych, od 30 lipca do 1 sierpnia skontrolowali 142 pojazdy. Zwracali szczególną uwagę na kierujących łamiących przepisy przez brawurową jazdę.

– Policjanci po raz kolejny wzięli „pod lupę” m.in. kierowców poruszających się po obwodnicach Nowego i Starego Sącza. Kontrolowali również kierowców na wielkopowierzchniowych parkingach: m.in. przy rondzie Solidarności (tzw. „JOJO”), PARK&RIDE w Starym Sączu, a także przy galeriach handlowych – informuje podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze ujawnili 128 wykroczeń drogowych. 89 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. W przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy za to, że w obszarze zabudowanym poruszali się o ponad 50 km/h za szybko. Niechlubny rekordzista jechał z prędkością 111 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie 50 km/h. Ponadto 19 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów za zły stan techniczny samochodów oraz nadmierny hałas.

– Działania kontrolne przeciwko agresywnym zrachowaniom na drogach Sądecczyzny są cyklicznie powtarzane przez sądeckich policjantów. Mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego – wyjaśnia podkom. Basiaga.

Tego typu akcje są też odpowiedzią na sygnały, które docierają do policjantów ze strony mieszkańców oraz zgłoszenia nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że jest już projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, który przewiduje między innymi niższe stawki OC dla osób jeżdżących bezpiecznie, wysokie kary za uczestnictwo w nielegalnych wyścigach na drogach publicznych czy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 30 km/h. Więcej na ten temat TUTAJ.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Powstanie obwodnica Chełmca. Wojewoda wydał decyzję. Posłowie PiS ogłaszają

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.