Powstanie obwodnica Chełmca. Wojewoda wydał decyzję. Posłowie PiS ogłaszają

Briefing prasowy - obwodnica Chełmca

Coraz bliżej budowy obwodnicy Chełmca. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, obejmującej odcinek o długości ponad 1,4 kilometra.

Według harmonogramu realizacyjnego, prace będą wykonywane w latach 2022-2023. Inwestycja jest wpisana do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Prace obejmą między innymi:

  • budowę niemal półtorakilometrowego odcinka drogi jednojezdniowej, dwupasmowej klasy GP (czyli głównej ruchu przyspieszonego),
  • przebudowę i rozbudowę dróg poprzecznych, a także budowę i przebudowę infrastruktury technicznej,
  • budowę dwóch mostów i dwóch wiaduktów,
  • rozbudowę dróg gminnych, budowę urządzeń ochrony środowiska (np. ekrany akustyczne) oraz chodników
  • przebudowę wlotu ronda na połączeniu obwodnicy w ciągu DK nr 28 oraz ronda na połączeniu obwodnicy Chełmca z drogą powiatową nr 1551K w ciągu ul. Marcinkowickiej.

W związku z decyzją wojewody, przy rondzie im. s. Czesławy Lorek, do którego „dowiązana” zostanie obwodnica, odbył się dzisiaj briefing prasowy. Podczas spotkania wojewoda Łukasz Kmita przekazał wydaną decyzję Robertowi Jakubiakowi, zastępcy dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Oddziału w Krakowie.

– Warto podkreślić, że inwestycja ta jest łącznikiem dwóch innych ważnych inwestycji drogowych, umożliwiającym im przyjęcie pełnej funkcjonalności. Chodzi o dopełnienie obwodnicy zachodniej i północnej Nowego Sącza – mówił wojewoda.

W briefingu uczestniczyli także posłowie z naszego okręgu: Jan Duda oraz Arkadiusz Mularczyk.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.