Piotr Radzik najwaleczniejszym rycerzem!

W drugi dzień Jarmarku Świętej Kingi  w budynku Urzędu Miasta i Gminy odsłonięto mozaikę Świętej Kingi - dzieło słowackiej i polskiej młodzieży a turniej rycerski wygrał Piotr Radzik

- Ta mozaika jest wykonana przez dziewięciu wspaniałych młodych ludzi, a  praca została zainspirowana twórczością Józefa Raszka, znakomitego już nieżyjącego, starosądeckiego artysty. Prace przy mozaice rozpoczęły się w środę po południu, a w sobotę wykonawcy świętowali już zakończenie swojej pracy – mówi burmistrz Starego Sącza, Jacek Lelek.

Po wyjściu z Urzędu Miejskiego wszyscy przeszli w korowodzie na starosądecki rynek gdzie odbył się finał turnieju rycerskiego, którego główną nagrodą był pierścień Świętej Kingi.

Do finału dotarły tylko cztery osoby. Sędziowie nie umieli rozstrzygnąć, kto był lepszy. Po ciężkich potyczkach główną nagrodę, czyli pierścień Świętej Kingi w bryle soli wygrał Piotr Radzik.

 

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.