Pilne! Jutro terenowe poszukiwania Kuby

Pilne! Jutro terenowe poszukiwania Kuby

Jakub Bocheński

Jutro o godzinie 10:00 rozpoczynają się poszukiwania Jakuba Bocheńskiego w Krakowie. Te policyjne trwają od soboty. Teraz rodzina, przyjaciele, znajomi i wolontariusze będą szukać na własną rękę. Co ważne, trzeba pamiętać o własnym bezpieczeństwie i działać w grupach!

W ubiegły czwartek (22 września) Jakub wyszedł między godziną 12. a 13. z hotelu Hilton przy ulicy Dąbskiej 5 w Krakowie i już do niego nie wrócił. Policja sprawdza monitoring i szuka samochodu, którym 30-latek może się przemieszczać. Działacz społeczny i polityk z Nowego Sącza w momencie zaginięcia miał czarną bluzę z kapturem oraz jeansy. Jakub był na szkoleniu. Wyszedł na lunch, zostawiając swoje rzeczy i już nie wrócił. Od tamtej pory bliscy nie mają z nim kontaktu, co wcześniej się nie zdarzało.

– Nadal nie wiemy, czy zaginiony oddalił się z hotelu Hilton pieszo, czy samochodem, dlatego samochód jest również w naszym zainteresowaniu. Prowadzimy poszukiwania na terenie Krakowa, ale również współpracujemy z innymi jednostkami Policji w kraju – poinformował w rozmowie z naszą redakcją podkomisarz Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, która prowadzi poszukiwania.

Mobilizacja!

Jutro rozpoczną się działania poszukiwawcze w terenie dla zainteresowanych osób, które chciałby pomóc. Organizuje je  m.in. Kacper Dudzik. Szczegóły na grupie —> Szukamy Kuby.

Spotkanie i przydział rejonów nastąpi o godzinie 10. przy ulicy Dąbskiej 5 w Krakowie.

,,Po omówieniu rejonów do sprawdzenia nastąpi podział na grupy 4-osobowe. Osoby, które chcą się zaangażować proszę o zostawienie komentarza (na grupie Szukamy Kuby). Ważne: Nie jesteśmy profesjonalną grupą poszukiwawczą, działania prowadzimy na własną rękę, co za tym idzie dbajmy o własne bezpieczeństwo. Proszę, aby w miarę możliwości osoby które się zjawią posiadały mini apteczkę, latarkę oraz coś ciepłego do picia (kawa/herbata), ponieważ robi się coraz zimniej” – poinformował Kacper Dudzik na grupie Szukamy Kuby. 

Kontakt do osoby organizującej poszukiwania: 792563281

Przypominamy!

Jakub może się poruszać Renault Megane Kombi o numerze rejestracyjnym: KNS 0453N. Informacje o zaginionym można przekazywać rodzinie i policji również anonimowo. Osoby posiadające mające jakiekolwiek wiadomości o zaginionym proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VIII w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-910, 47-83-53-070 lub z numerem alarmowym 112.

W galerii tereny do przeszukania wyznaczone przez organizatora poszukiwań.

Fot. Facebook

Reklama