Piłka nożna. Z Sandecji do Ajaksu Amsterdam!

Przez kilka dni listopada i grudnia Janusz Świerad trener drugiego zespołu Sandecji Nowy Sącz występującego w czwartej lidze przebywał na stażu w największym klubie Holandii, jednym z czołowych w Europie, Ajaksie Amsterdam.

Renault2

48-letni szkoleniowiec na własne oczy przekonał się o wielkości 33-krotnego mistrza Holandii. Świerad starający się o zdobycie licencji UEFA Pro odwiedził m.in. centrum treningowe. Tam miał okazję obserwacji treningu amsterdamczyków. Dowiedział się o polityce klubu, czyli stawianiu na młodzież, z której rodzą się gwiazdy europejskiej piłki.

Czytaj również: Najlepszy strzelec Sandecji: „Cel był inny”

- Bardzo cieszymy się z tego, że nasz trener wziął udział w tym stażu, w takim klubie jak Ajax – komentuje w wypowiedzi dla Dobrego Tygodnika Sądeckiego prezes klubu Tomasz Michałowski.

- Wspieramy naszego szkoleniowca, pamiętamy o jego ciągłym rozwoju – dodaje prezes.

W Amsterdamie nie zabrakło również spotkań z legendami klubu Edwinem van der Sarem i Sonnym Silooyem. Sądeczanin obejrzał ponadto mecz 14. kolejki Eredivisie, w którym Ajax podejmował Ado Den Haag i wygrał 5:1.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: własne

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.