Sandecja wreszcie z 3 punktami! Grali Dudzic i Basta

Piłkarze rezerw nowosądeckiego klubu w sobotę zainaugurowali wiosenną część rozgrywek w czwartej lidze.

Drugi zespół „biało-czarnych” dowodzony przez trenera Roberta Kubielę pokonał na własnym terenie Wolanię Wolę Rzędzińska 3:2. Był to więc udany rewanż za sierpniowy pogrom w Woli Rzędzińskiej 1:4.

W 5 min Basta zagrał piłkę do Brdeja, ten odegrał ją do Nowaka, który wpakował futbolówkę do niemal pustej bramki. W kolejnych minutach bardzo aktywny był Bartłomiej Dudzic. Pomocnik pierwszego zespołu, dla którego występy o kilka szczebli niżej są ważnym elementem przygotowań do rywalizacji w ekstraklasie, raz po raz nękał rywali dośrodkowaniami z prawego sektora boiska. W 22 min zrobiło się 2:0. Straus popisał się świetną wysoką piłką, do której dopadł Brdej lobując bramkarza Wolanii. Jeszcze w pierwszej połowie sądeczanie pognębili rywala, gdy Basta po rajdzie z prawej strony wpadł w pole karne i uderzeniem w długi róg nie dał szans golkiperowi gości.

W drugiej połowie przyjezdni zdobyli dwie bramki. Sandecja w samej końcówce po faulu na aktywnym Dudzicu miała jeszcze rzut karny, ale Nowak nie potrafił go wykorzystać.

Dzięki wygranej sądeczanie awansowali na dziewiąte miejsce w lidze wyprzedzając Olimpię Pisarzowa i GKS Drwinia.

Sandecja II Nowy Sącz – Wolania Wola Rzędzińska 3-2 (3-0)

Gole: Wiktor Nowak 5, Konrad Brdej 22, Adrian Basta 44 – Adrian Chłoń 59, Szymon Adamski 90.

Żółte kartki: Hubert Maślanka – Patryk Mróz.

Sandecja II: Łukasz RadlińskiAdrian Basta, Jonatan Straus, Paweł Jarzębak, Kacper Smoleń (90+1′ Daniel Kopeć) – Dawid Potoniec, Michał Gałecki, Konrad Brdej (60′ Maciej Nowak), Hubert Maślanka (81′ Patryk Grądziel), Bartłomiej Dudzic Wiktor Nowak.

Wolania: Michał Boruch – Dominik Cabała, Piotr Szosta, Patryk Mróz, Szymon Adamski – Karol Janiec, Damian Chudyba, Mateusz Michoń, Wojciech Szkotak, Adrian Chłoń – Artur Nowak.

Tłustym drukiem piłkarze z pierwszego zespołu Sandecji.