Pijany mężczyzna zasiadał w Okręgowej Komisji Wyborczej

Pijany mężczyzna zasiadał w Okręgowej Komisji Wyborczej

Zarówno czas kampanii wyborczej, jak i ciszy oraz samych wyborów przebiegł na Sądecczyźnie bez większych ekscesów. Policja zanotowała trzy zdarzenia związane z wyborami. Choć przy drogach spotkać można było wiele zniszczonych banerów i plakatów, to przyjęto na razie tylko dwa zawiadomienia o wykroczeniach. W jednej z Okręgowych Komisji Wyborczych zasiadł też pijany pracownik…

Jak informuje oficer prasowa sądeckiej policji, Iwona Grzebyk-Dulak, zawiadomienia o wykroczeniach art. 67 Kodeksu Wykroczeń przyjęli policjanci z Grybowa oraz Krynicy-Zdroju. Pierwsze z nich pojawiło się około północy z piątku na sobotę (19/20 października). Dotyczyło zniszczenia czterech banerów wyborczych w Mogilnie i Koniuszowej w gminie Korzenna.

Drugie zgłoszenie miało miejsce w niedzielę około godziny 9:30. W Krynicy-Zdroju zniszczone zostały dwa banery.

Na uwagę zasługuje jednak incydent, do którego doszło w Okręgowej Komisji Wyborczej przy ulicy Grota Roweckiego w Nowym Sączu. Sądeccy policjanci około 22:45 przyjęli zgłoszenie, dotyczące wyczuwalnej od jednego z członków komisji woni alkoholu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przebadali mężczyznę i jak się okazało, miał on ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgodnie z procedurami nietrzeźwy członek OKW zakończył pracę i wyszedł z obiektu. Przyjęto zawiadomienie z art. 70§2 Kodeksu Wykroczeń – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak.

fot. ilustr. pixabay

Cisza wyborcza ciszą, ale śledztwo śledztwem, czyli jak inwestować w czyjąś przegraną

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.