Pierwszy transfer Sandecji stał się faktem! Interesowali się nim w Serie A

Pierwszy transfer Sandecji stał się faktem! Interesowali się nim w Serie A

Pierwsze zimowe wzmocnienie Sandecji Nowy Sącz nareszcie zostało dopięte!

Mowa o słowackim pomocniku Jakubu Griću z Zemplina Michalovce. 21-latek związał się z sądeczanami umową na 3,5 roku. Po badaniach w Bieruniu u dr hab. Krzysztofa Ficka już nic nie stało na przeszkodzie, by parafować umowę z tym zawodnikiem.

Grić swoje pierwsze piłkarskie szlify zbierał w SK Odevie Lipany. Tam miał okazję grać w zespołach młodzieżowych. Dopiero w Zemplinie Michalovce otrzymał szanse seniorskiego debiutu.

W latach 2014-2018 zagrał w 93 meczach, zarówno ligowych jak i pucharowych (w ekstraklasie i na jej zapleczu), i strzelił w nich 3 gole. Oprócz tego jest wielokrotnym reprezentantem drużyn młodzieżowych Słowacji, od U-17 do U-21. W tej ostatniej walczy obecnie o awans do Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019, które odbędą się we Włoszech – informuje oficjalna strona Sandecji.

Opiniotwórczy portal Transfermarkt.de wycenia go na 200 tysięcy euro. Warto wiedzieć, że w niedawnym sparingu Zemplina z Sandecją (1:1) na sztucznej murawie PWSZ to Grić zdobył gola dla swojego byłego już zespołu. Grićem w przeszłości interesował się przedstawiciel Serie A Bologna FC.

Fot. Sandecja.pl/M.Rogowski

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama