Pierwsze zwycięstwo sądeczanek

Wreszcie jest – pierwsze – zwycięstwo sądeczanek. Zespół UKS Żak w II lidze koszykówki kobiet pokonał u siebie MLKS – MOS Rzeszów.

UKS Żak Nowy Sącz – MLKS Mos Rzeszów 63:56 (15:7, 16:13, 18:23, 14:13)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Sabina Kosakowska.

UKS Żak: W. Feryńska 20 (2×3), Nowak 19 (2×3), Gródek 15, Leśnicka 2, Tokarczyk 2, Sommer 2, Skoczeń 1, S. Feryńska, Salamon.
MLKS: Machajska 16, Stygar 13, Kaczor 12, Otręba 7, Miler-Kuciapa 3, Kotowicz 3, Brelik 2.
To był ważny mecz dla sądeczanek, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa. Pierwsza kwarta pokazała, że zespół UKS Żak ma szanse na sukces. Szybkie akcje kończone celnymi rzutami dały prowadzenie. Druga część meczu była bardziej wyrówna, ale punkty zdobywane przez Feryńską, Nowak i Gródek dały prowadzenie do przerwy 31:20. Po zmianie stron rywalki przystąpiłydo orabiania strat. Niestety trzecia kwarta to seria nieudanych rzutów sądeczanek lub błędy w ataku. Rywalki to wykorzystały i przed ostatnią częścią gry było 49:43. Kiedy pd koniec meczu na tablicy pojawił się wynik 58:56 dla UKS Żak zrobiło się nerwowo. Na szczęście dla gospodyń rywalki nie były już tak skuteczne jak wcześniej, a W. Feryńska i Nowak rzutem za “trzy” ustaliły wynik meczu. Sądeczanki wreszcie mogły się cieszyć z wygranej.