Pierwsze podejście do sprzedaży Miasteczka Multimedialnego. Cena wywoławcza: 57 mln zł

Rok po ogłoszeniu upadłości  nowosądeckiego Miasteczka Multimedialnego podjęto próbę sprzedaży nieruchomości. W  pierwszym przetargu jaki ogłasza syndyk masy upadłościowej cena wywoławcza za obiekt  to 57 mln. zł.

W rozmowie z Radiem Kraków syndyk Witold Kadłuczka powiedział, że jeśli w listopadzie nie znajdzie się chętny na zakup za taką kwotę, ogłoszona zostanie kolejna licytacja z niższą ceną wyjściową -35 milionów.

Upadłość spółki Miasteczko Multimedialne ogłoszona została postanowieniem sądu z dnia 19 października 2017. Za niespełna tydzień minie rok.

Imponujący budynek przy ul Myśliwskiej miał być nowoczesnym parkiem technologicznym, zalążkiem i sercem „sądeckiej doliny krzemowej”,  ośrodkiem badań i  miejscem realizacji ambitnych projektów wykorzystujących nowe technologie. Powstał  dzięki  przyznanej w 2010 r. dotacji z programu Innowacyjna Gospodarka. Dofinansowanie wynosiło  94,9 mln zł. Projekt nadzorowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości . Kosztorys inwestycji zamykał się  kwotą 111,7 mln zł.  Za taką sumę zbudowano gmach o powierzchni 16 tys. m. kw. i wyposażono go w wysokiej klasy sprzęt IT.

Otwarcie Miasteczka Multimedialnego odbyło się w maju 2014 r. Rok później wykonawca inwestycji złożył pierwszy wniosek o ogłoszenie upadłości.

Czytaj też:

Krzysztof Pawłowski apeluje o ratowanie Miasteczka Multimedialnego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.