Pierwsza łąka kwietna na osiedlu Kochanowskiego niebawem zacznie kiełkować! Posiał ją Vinus Club

Łąka to życie. Wabi motyle, pszczoły, daje schronienie owadom, ptakom i małym zwierzakom, cieszy ludzkie oczy, zatrzymuje w ziemi znacznie więcej wody niż trawnik, jest nadal piękna, kiedy w upalne lato trawa żółknie i wysycha. Rośliny łąkowe obniżają też zawartość drobnego pyłu i stężenia zanieczyszczeń w powietrzu. Na Osiedlu Kochanowskiego powstała pierwsza łąka kwietna. To inicjatywa gospodarzy Vinus Clubu.

Kilka dni temu zwrócił się do mnie Pan Maciej Mentel z propozycją utworzenia pierwszej na Osiedlu Kochanowskiego wieloletniej łąki. Zaproponował aby łąka kwietna powstała w sąsiedztwie ul. Kochanowskiego, pomiędzy sklepem spożywczym PSS Społem a Winus Club i zadeklarował, że sfinansuje zakup specjalnej mieszanki nasion roślin wieloletnich. Jako, że teren jest własnością Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zwróciłem się do prezesa spółdzielni, pana Jarosława Iwańca, z prośbą o rozważenie możliwości zrobienia we wskazanym miejscu takiej łąki kwietnej. Decyzja o wykonaniu wieloletniej łąki kwietnej zapadła błyskawicznie – relacjonuje przewodniczący  zarządu osiedla Krzysztof Ziaja.

Decyzja szybko zamieniła się w konkret. Łąka już zasiana. Niebawem się zazieleni, a latem nabierze kolorów. Na pełnię urody łąki wieloletniej trzeba zwykle poczekać do kolejnego sezonu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.