Pieniądze na dodatek węglowy już na kontach gmin. Wkrótce wypłaty

Pieniądze na dodatek węglowy już na kontach gmin. Wkrótce wypłaty

Na konto Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynęły dziś pieniądze  przeznaczone na wypłaty tzw. dodatków węglowych. „W ciągu ok. dwóch godzin, przekazaliśmy je na konta samorządów. Na rachunki 181 gmin trafiła kwota 821 882 340 zł” – poinformowały dziś służby prasowe Urzędu Wojewódzkiego. To oznacza, że wkrótce dodatek trafi na konta beneficjentów.

–  Apeluję, aby urzędy miast i gmin sprawnie przeprowadziły weryfikację złożonych wniosków i niezwłocznie przekazywały pieniądze mieszkańcom. Małopolanie ubiegający się o dodatek węglowy mogą spodziewać się w najbliższym czasie wypłat na swoje konta– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita przypominając jednocześnie o nowelizacji przepisów, która wydłużyła czas dla samorządów na weryfikację wniosków. 

Jedna z najwyższych kwot przekazana została do podsądeckiej gminy Chełmiec.

  • Kety – 12 393 000 zł,
  • Krzeszowice – 12 362 400 zł,
  • Myślenice – 11 236 320 zł,
  • Andrychów – 11 169 000 zł,
  • Chełmiec – 10 823 220 zł.

Dodatek przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Warunkiem jego otrzymania jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Jednorazowy dodatek węglowy to kwota 3 tys. zł. Otrzymają go właściciele gospodarstw domowych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.

Wnioski można składać do 30 listopada 2022 roku.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/klimat   

*dodatku węglowego nie otrzymują mieszkańcy Krakowa ze względu na przepisy prawa miejscowego dotyczące zakazu palenia węglem

Czytaj też:

Dziś mecz Polska – Holandia. Delegacja DTS już na Stadionie Narodowym w Warszawie (fotorelacja)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama