Dziś mecz Polska – Holandia. Delegacja DTS już na Stadionie Narodowym w Warszawie (fotorelacja)

Dziś mecz Polska – Holandia. Delegacja DTS już na Stadionie Narodowym w Warszawie (fotorelacja)

robert lewandowski, dts, fotorelacja, nowy sącz

Piłkarska Reprezentacja Polski zmierzy się dziś w Warszawie z Holandią w ramach 5. kolejki Ligi Narodów. W stolicy przebywa już delegacja Dobrego Tygodnika Sądeckiego, która przygląda się poczynaniom podopiecznych trenera Czesława Michniewicza. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników galerię zdjęć ze środowego treningu oraz kilka fotografii z konferencji prasowej. Początek spotkania dziś o godz. 20.45.

Trener Czesław Michniewicz zaznaczył po przybyciu do Warszawy, że największym wyzwaniem tego zgrupowania będzie obsada środka pola. Wiadomo już, że kontuzja wyeliminowała z gry Jakuba Modera, który nie pojedzie do Kataru na Mundial. Z urazem zmaga się także Jacek Góralski, który nie otrzymał powołania na mecze z Holandią i Walią. Absencja tych zawodników skłoniła trenera do powołania Piotrowskiego. Do dyspozycji są jeszcze między innymi Krychowiak oraz Linetty, ale dobór środkowej strefy jest największą niewiadomą i sporym oczekiwaniem kibiców.

Podczas środowej konferencji prasowej trener nie przyznał wprost, który z bramkarzy stanie między słupkami. Podkreślił jednak, aby nie spodziewać się niespodzianki. Wszystko wskazuje więc na to, że w wyjściowym składzie może się pojawić powracający po urazie Wojciech Szczęsny. Dla kibiców ważną deklaracją selekcjonera było także to, że Robert Lewandowski zagra w obydwóch meczach – zarówno dziś z Holandią jak i 25 września z Walią.

Dwie ostatnie kolejki Ligi Narodów zdecydują o tym, czy Reprezentacja Polski pozostanie w dywizji A, która oznacza pojedynki z najlepszymi drużynami Europy. Utrzymanie się na tym etapie to cel nadrzędny tego zgrupowania. Po 4. kolejkach Ligi Narodów Polska zajmuje trzecią lokatę i ma trzy punkty przewagi nad ostatnią w zestawieniu Walią. To pomiędzy tymi dwiema ekipami rozegra się kwestia pozostania w elicie.

Zobacz galerię ze środowego treningu i konferencji prasowej. Autorem zdjęć jest Adrian Maraś

Czytaj także: Marcin Gortat na planie filmu o niezwykłej koszykówce. „For Heroes” w sądeckim Sokole

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.