Piękny gest podczas zawodów karate. Zbierano pieniądze na ratowanie życia Justyny Stochel

Prawie 120 osób niosących pomoc i 2045 złotych zebranych na szczytny cel - to krótkie podsumowanie N.O.W.I Kyokushin Cup 2019 w Limanowej.  W zawodach walczyły dzieci i młodzież.

Renault2

Podczas imprezy zbierano pieniądze na operację dla Justyny Stochel, byłej zawodniczki klubu. U dziewczyny zdiagnozowano guza pnia mózgu. Ofiarowana przez sportowców i kibiców kwota zasili konto Fundacji SiePomaga. Jeżeli uda się zebrać około 800 tys. zł, Justyna pojedzie na operację do Meksyku.

Najmłodszym uczestnikiem  zawodów był Nikodem Czyszczoń, który w przyszłym miesiącu ukończy 6 lat.

Najlepszą zawodniczką - Aleksandra Szczypka. Walcząc w kategorii z rocznika 2012 i młodszych wygrała wszystkie pojedynki. Z kolei najlepszym zawodnikiem został uznany Tymoteusz Halota. I on nie miał sobie równych.

- Inicjatorem Limanowskiej Ligi jest sensei Marcin Guzik, który na początku 2018 roku zaproponował, aby cyklicznie organizować turniej tylko dla dzieci i młodzieży trenującej w naszym klubie. Walki stały na wysokim poziomie. Mieliśmy okazję zobaczyć nokauty, wazari i wiele serca włożonego w każdą walkę przez tych młodych wojowników. Klubowy turniej to idealna okazja do spróbowania swoich sił na macie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, to taki “przedstart” przed turniejem regionalnym czy ogólnopolskim. Wewnętrzny turniej to także okazja by dokonać przeglądu naszych sekcji i grup - mówi Zbigniew Goliński, szef limanowskiego klubu.

Zdjęcie: archiwum klubowe

Czytaj!

Justyna walczy o życie. Jedyną nadzieję dają lekarze z Meksyku. Ta nadzieja kosztuje setki tysięcy...

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.