Piękne i waleczne „trójeczki” bohaterkami wystawy fotografii

Piękne i waleczne „trójeczki” bohaterkami wystawy fotografii

Kto najpiękniej strzela gole? Oczywiście „trójeczki”, czyli dziewczyny z UKS 3 Staszkówka Jelna. Dzięki waleczności panien piłkarek i pasji ich trenerów, mały wiejski UKS stał się najlepszym młodzieżowym klubem piłki nożnej kobiet w Małopolsce. Dziś okazało się, że nastolatki z Sądecczyzny przepięknie spisują się nie tylko na boisku, ale i przed obiektywem.

W Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu odbył się wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej „Mistrzynie kobiecej piłki nożnej w obiektywie”. Talentu fotograficznego użyczyła piłkarkom Izabella Ruchała, zaś na wystawę zaprosił wspólnie z teamem CIT trener i selekcjoner kobiecej piłki nożnej na Sądecczyźnie Wojciech Mróz  – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Bł. ks. J. Popiełuszki w Jelnej i jednocześnie współzałożyciel Stowarzyszenia UKS 3 Staszkówka Jelna.

Wystawę można oglądać w galerii Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, przy ulicy Szwedzkiej 2 od dziś do 17 marca 2021 r.

To dziewczęta, kobiety reprezentujące Sądecczyznę. Nigdy się nie poddają i żyją swoją pasją. Chciałam pokazać Wam te waleczne kobiety, nieraz podrapane, ubłocone. Chciałam im samym pokazać jakie są poza boiskiem – są KOBIETAMI wrażliwymi, pięknymi, silnymi i odważnymi! I mam nadzieję, że są z tego dumne” – zaprasza do obejrzenia wystawy autorka fotografii.

Izabella Ruchała na co dzień pracuje jako pedagog z dziećmi i młodzieżą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Jej drugą pasją jest fotografia.

Osiągnięcia UKS3 Staszkówka Jelna:

I liga Kobiet ( pierwsza i jedyna drużyna kobieca w piłce nożnej na Ziemi Sądeckiej)
Reprezentantki Polski – reprezentujące Sądecczyznę i klub w Mistrzostwach Europy, w  meczach na szczeblu międzynarodowym
Dziewczęta grające w CLJ  U-15, U-17
„Złotka”– wywalczony złoty medal MMP w futsalu w 2020 w kategorii U-16
„Bronze”- wywalczony brązowy medal MMP w futsalu 2019/2020 U-18
Mistrzynie Polski na Mistrzostwach Polski KZ LZS 2020
Brązowe medalistki Mistrzostw Polski w kategorii U-14

zdjęcia: Konrad Kamieński

Reklama