Gród wygrywa, Gród wiceliderem

Zwycięstwem nad GSKS Laskowa zespół Gród Czop Podegrodzie zakończył pierwszą rundę zmagań w I Lidze Małopolski Mężczyzn w siatkówce. Wygrana umocniła zespół na drugim miejscu w tabeli, na półmetku zmagań.

GSKS Laskowa – Gród Czop Podegrodzie 1:3 (25:22, 22:25, 25:27, 16:25)

GSKS Laskowa: Chełmecki, Stach, Sz. Grzegorzek, Wandas, Citak, Grzegorzek M., Piwowar – libero oraz Matras, Ficoń, Biernat

Gród: Gruca, Konieczny, Potoniec, Zając, Liberda, Wróbel, Zabrzeski – libero oraz Piwowar,

Ogorzały, Zabrzeski – libero oraz , Magiera, Frączek.

Był to bardzo ważny mecz dla obu zespołów. Gospodarze bardzo chcieli wygrać bo komplet punktów znacznie zmniejszyłby dystans do Grodu w tabeli. Już pierwszy set pokazał, że Laskowa będzie walczyć o zwycięstwo. Jednak drużyna z Podegrodzia miała ten sam cel. Mecz w drugiej partii i kolejnych był bardzo zacięty, ale trzeci będzie długo pamiętany. Gospodarze rozpoczęli niezwykle skutecznie. Prowadzili 11:1, chwilę później 19:9 i pod koniec seta 24:21, a mimo to przegrali. Podopieczni Łukasza Mężyka wspięli się na wyżyny umiejętności. Zagrali bardzo dobrze w obronie i skutecznie atakowali. Ostatni set należał do zespołu Grodu, który wygrał całe spotkanie.

– Wygrana cieszy, bo nie było łatwo ją osiągnąć – mówi trener Gród Czop Łukasz Mężyk. – Nasi rywale to groźny przeciwnik. Granie w Laskowej też ne należy do łatwych. Zespół jednak w trzecim secie pokazał charakter walcząc do końca, co dało komplet punktów.