Pięć tysięcy sądeckich rodzin może cieszyć się przywilejami

Już pięć tysięcy sądeckich rodzin z co najmniej trójką dzieci na wychowaniu ma w swoich portfelach dokument, który uprawnia do wielu zniżek. Nowosądecka Karta Rodziny cieszy się coraz większą popularnością.

Na posiadaczy karty czeka wiele przywilejów.

“Można liczyć na rabaty od kilku do kilkudziesięciu procent przy korzystaniu z dóbr kultury, sportu, wypoczynku i rekreacji. W sklepach partnerów NKR można taniej kupić wiele przydatnych towarów: od kołder i pościeli dziecięcej, przez artykuły ogrodowe po miód” – informuje Urząd Miasta Nowego Sącza.

Z ulg korzystać można także w przypadku ubezpieczeń, czy przy zdobywaniu wiedzy. Tańsze są również niektóre towary i usługi budowlane. Ponadto kartę respektują wybrane przychodnie lekarskie, a nawet salony urody.

Nowosądecka Karta Rodziny przydać się może także przy korzystaniu z usług instytucji miejskich, jak MPK, MOK, czy MOSiR. Przykładowo, na pływalnię, korty i lodowisko można wejść z 50-procentową zniżką.

Dokument dostają rodziny, w których na utrzymaniu rodziców jest co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat. Kiedy dziecko się uczy, dopuszczalna granica zostaje przesunięta do 24. roku życia. Ograniczeń wiekowych nie ma w sytuacji, gdy pociecha jest niepełnosprawna.

Kartę otrzymuje każdy członek rodziny wielodzietnej, jeśli tylko rodzice ponoszą opłatę za gospodarowanie odpadami. Dokument mogą dostać także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Podstawą do wydania karty jest złożony przez rodzica wniosek do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Szczegóły na stronie: http://www.nowysacz.pl/nowosadecka-karta-rodziny-o-programie

 

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.