Nowy Sącz: będzie jaśniej na ulicy Lwowskiej

Na dwóch ruchliwych przejściach dla pieszych w Nowym Sączu będzie teraz jaśniej. Miejski Zespół ds. Zarządzania Energią zamontował dodatkowe oświetlenie przy przejściach w okolicy lodziarni Argasińscy i Galerii Trzy Korony.

Na problem z oświetleniem, sygnalizowany przez wiele osób, w tym radnego i przewodniczącego Zarządu Osiedla Barskie Mieczysława Gwiżdża, zareagował Zespół Zarządzania Energią Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Przy Lwowskiej odbyła się wizja lokalna, w której udział wziął konserwator oświetlenia miejskiego. Następnie podjęto działania, które mają doświetlić ruchliwe przejścia dla pieszych. Zwiększono moc lampy znajdującej się na słupie i dołożono jedną dodatkową. Wszystko to ma poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Jak informuje Urząd Miasta Nowego Sącza: “Zespół ds. Zarządzania Energią monitoruje stan oświetlenia w mieście na bieżąco. Do jego zadań należy nie tylko nadzór nad oświetleniem ulicznym, ale i iluminacją obiektów zabytkowych”.

Fot. Zarząd Osiedla Barskie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.