Pięć kilometrów radości i integracji pieszych z cyklistami

Pięciokilometrowa ścieżka pieszo-biegowo-rowerowa wzdłuż Kamienicy prezentuje się znakomicie. Inwestycja obejmowała remont istniejącej już ścieżki o długości 2,3 km wzdłuż Alei Piłsudskiego oraz budowę nowej, dwukierunkowej trasy biegowo-rowerowej o długości 2,4 km - po drugiej stronie rzeki, równolegle do ulicy Jamnickiej. Zaplanowane na dziś oficjalne otwarcie połączone z przejażdżką rowerową zostało (ze względu na warunki pogodowe), przeniesione na poniedziałek. 

- Plany pokrzyżował nam padający deszcz, dlatego też przenosimy tę imprezę na poniedziałek 19 sierpnia. Zapraszam na godzinę 17. i mam nadzieję, że wszyscy po pracy będą mogli przebrać się i przyjechać na rowerze na wspólną pierwszą rundę wzdłuż Kamienicy. Mam nadzieję, że w poniedziałek pogoda będzie nam dopisywać. Spotkajmy się i wspólnie otwórzmy tą ścieżkę - zaprasza prezydent Ludomir Handzel.

W przyszłości ścieżka będzie połączona z systemem tras pieszych i rowerowych w mieście, w tym również z trasą EuroVelo. Koszt wykonania inwestycji to 5,2 mln złotych. Trasa będzie również oświetlona i monitorowana, a wzdłuż niej umieszczone będą ławeczki i inne elementy małej architektury.

 

FORD OSO

2 comments

  1. Szawel 15 sierpnia, 2019 at 13:13 Odpowiedz

    Ta cala inwestycja to świetny przykład marnotrawienia środków publicznych: zerwano dobry asfalt ze starej ścieżki rowerowej wzdłuż Piłsudskiego, rozjechano ciężkim sprzętem ul. Jamnicką stanowiącą drogę dojazdową do ścieżki – z drugiej strony rzeki.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.