Pięć kilometrów radości i integracji pieszych z cyklistami

Pięć kilometrów radości i integracji pieszych z cyklistami

Pięciokilometrowa ścieżka pieszo-biegowo-rowerowa wzdłuż Kamienicy prezentuje się znakomicie. Inwestycja obejmowała remont istniejącej już ścieżki o długości 2,3 km wzdłuż Alei Piłsudskiego oraz budowę nowej, dwukierunkowej trasy biegowo-rowerowej o długości 2,4 km – po drugiej stronie rzeki, równolegle do ulicy Jamnickiej. Zaplanowane na dziś oficjalne otwarcie połączone z przejażdżką rowerową zostało (ze względu na warunki pogodowe), przeniesione na poniedziałek. 

– Plany pokrzyżował nam padający deszcz, dlatego też przenosimy tę imprezę na poniedziałek 19 sierpnia. Zapraszam na godzinę 17. i mam nadzieję, że wszyscy po pracy będą mogli przebrać się i przyjechać na rowerze na wspólną pierwszą rundę wzdłuż Kamienicy. Mam nadzieję, że w poniedziałek pogoda będzie nam dopisywać. Spotkajmy się i wspólnie otwórzmy tą ścieżkę – zaprasza prezydent Ludomir Handzel.

W przyszłości ścieżka będzie połączona z systemem tras pieszych i rowerowych w mieście, w tym również z trasą EuroVelo. Koszt wykonania inwestycji to 5,2 mln złotych. Trasa będzie również oświetlona i monitorowana, a wzdłuż niej umieszczone będą ławeczki i inne elementy małej architektury.