Pewne zwycięstwo sądeczan

Trzecioligowy zespół koszykówki mężczyzn STK Wikar Nowy Sącz wysoko pokonał rywali z Krakowa KS Cracovia. A było to czwarte zwycięstwo w pierwszej rundzie.

STK Wikar Nowy Sącz – KS Cracovia 1096 Szkoła Gortata Kraków 86:61 (26:6, 17:12, 20:17, 23:26)
Sędziowali: R. Romanowski i A. Lazarek.

STK Wikar: Ferenec 17, Obrzut 16, Berowski 12, M. Strzelec 11, Konieczny 10, Sławecki 10, A. Strzelec 5, Fałowski 2, Garbacz 2, Szary 1.
Cracovia: Mularczyk 9, Łopatkiewicz 8, Golecki 8, Gawin 7, Banaś 7, Rajca 6, Wesołowski 5, Szostak 5, Stypiński 3, Puszkarek 2, Wronkowski 1.
Fawortyem spotkania byli sądeczanie i udowodnili to młodym koszykarzom z Krakowa już w pierwszej kwarcie. Rywale wprawdzie rozpoczęli od prowadzenia 3:0, ale kilka minut później 20:3, ale dla STK. Druga część meczu była bardzo zacięta. Rywale zaczęli grać agresywniej, a gospodarze mając wysoką przewagę punktową grali spokojniej. Do przerwy sądeczanie prowadzili 43:18. Po zmianie stron mecz toczył się kosz za kosz, ale przewaga zespołu STK Wikar nie malała. Sądeczanie grali bardzo zespołowo, a ich szybkie akcje nie pozwalały rywalom na skuteczną obronę. Pod koszem krakowian bardzo skutecznie podania od Sławeckiego i Obrzuta wykorzystywali Berowski oraz Konieczny. Mecz zakończył się wysoką wygraną sądeczan.